top of page
448736485-sucard_banner_537x82x2.jpg

Dijital SUCard Sistemini SoliClub uygulaması ve Tosla Ayrıcalıklarıyla Nasıl Kullanabilirim?

Sabancı Üniversitesi kampüsünde Tosla ayrıcalıklı SUCard'ını, Dijital SUCard olarak kullanabilirsin.

Kampüs içi ödeme ve geçiş kontrol işlemlerini hem SoliClub'a tanımlı Tosla ayrıcalıklı SUCard'ınla, hem de akıllı telefonunla gerçekleştirebilirsin.

Tosla ayrıcalıklı SUCard'ın ile dünyanın her yerinde alışveriş yapabilir, tüm işlemlerini SoliClub uygulamasından kolayca takip edebilirsin.

Nasıl kullanabileceğine dair detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsin.

3d-iphone-mockup-scene_2x.png
My project (2).png

01

Kayıt Ol

SoliClub uygulamasını App Store, Google Play ya da App Gallery'den ücretsiz indirip, üyelik için gerekli bilgileri doldurmalısın. Telefonunu doğruladıktan sonra giriş yapmaya hazırsın. Detaylı anlatım için lütfen tıkla.

02

Kampüs İçi Geçiş ve Ödemelerini Yap

Kampüs içerisinde ihtiyaç duyduğun yemekhane, ulaşım, fotokopi gibi ödemeler ve kapı geçişlerini Tosla ayrıcalıklı SUCard'ınla ya da SoliClub mobil uygulamanla yapabilirsin.

Detaylı anlatım için lütfen tıkla.

NOT: Fiziksel yeni SUCard’ını teslim alana kadar; yemekhane, ulaşım ve fotokopi yüklemeleri için SADECE yemekhane, ulaşım ve fotokopi online bakiye yükleme sayfalarını kullanmalısın.

header-soli copy.png
Geçiş (1).png

03

Askıda İkramlar

Askıda İkramlar özelliği ile askıda olan yemek, ulaşım vb. ikramlardan ücretsiz faydalanabilir, ya da dilersen sen de askıya ikram bırakabilirsin.

Detaylı anlatım için lütfen tıkla.

04

Tosla Ayrıcalıklarıyla Hep Kazan

Tosla ayrıcalıklı SUCard'ın ile yapacağın tüm harcamalarda sana özel kampanya ve avantajlardan yararlanabilirsin.

İncelemek için lütfen tıkla.

SoliClub'ı indir ve bu ayrıcalıklı
kulüpte yerini al!

appp-store.png
App Store.png
playstoree.png
Google Play.png
app-galleryy.png
Huawei.png

Sıkça Sorulan Sorular

01.

SoliClub Nedir?

SoliClub, SUCard'ın mobil uygulamasıdır.

SoliClub ile fiziksel karta ihtiyaç duymaksızın kampüs içerisindeki tüm işlemlerini akıllı telefonun ile yapabilirsin. Yemekhane, ulaşım, fotokopi ödemelerini QR kod ile hızlıca gerçekleştirebilirsin.

02.

Tosla nedir?

Gençlerin finansal ihtiyaçlarını; banka müşterisi olmadan eğlenceli, sosyal, kolay & hızlı yolla gerçekleştirebilecekleri bir platformdur. SUCard’ın finansal altyapısını Tosla sağlamaktadır.

03.

Dijital SUCard Nedir?

Dijital SUCard, Sabancı Üniversitesi'ne özel geliştirilmiş, yeni nesil bir kampüs kart sistemidir.

04.

Dijital SUCard'ım ile neler yapabilirim?

Kampüs giriş/çıkışı, yemekhane, fotokopi, bilgi merkezi, ulaşım ödemeleri gibi kampüs içerisinde ihtiyaç duyulan her şeyi Dijital SUCard ile gerçekleştirebilirsin. Tosla ayrıcalıklı Dijital SUCard’ın ile dünyanın her yerinde alışveriş yapabilir, sana özel Tosla avantajlarından yararlanabilirsin. Tüm işlemlerini SoliClub uygulamasından kolayca takip edebilirsin.

05.

Fiziksel SUCard nedir?

Tosla'nın geniş yükleme ağı sayesinde Dijital SUCard'ına herhangi bir bankadaki hesabından, banka kartından, tüm ortak ATM’lerden kolayca para yükleyebilirsin. Teknosa, CarrefourSA mağazalarından ve ŞOK Marketler'den de nakit para ile yükleme yapabilirsin.

06.

Tosla mobil uygulamasını da ayrıca kullanmak istersem ne yapmalıyım?

SMS ile sana iletilen geçici şifreyle Tosla mobil uygulamasını kullanabilirsin. Geçici şifreni 5 gün içerisinde kullanmadıysan, “Şifremi Unuttum” adımından yeni şifre oluşturabilirsin.

07.

Dijital SUCard'ıma Nasıl Bakiye Yüklerim?

Tosla'nın geniş yükleme ağı sayesinde Dijital SUCard'ına herhangi bir bankadaki hesabından, banka kartından, tüm ortak ATM’lerden kolayca para yükleyebilirsin. Teknosa, CarrefourSA mağazalarından ve ŞOK Marketler'den de nakit para ile yükleme yapabilirsin.

NOT: Fiziksel yeni SUCard’ını teslim alana kadar; yemekhane, ulaşım ve fotokopi yüklemeleri için SADECE yemekhane, ulaşım ve fotokopi online bakiye yükleme sayfalarını kullanmalısın.

08.

“Alışveriş Bakiyesi” nedir?

Kredi kartıyla SUCard’ına yüklediğin bakiyeler ve Tosla kampanyalarından kazandığın tüm Tosback’ler “Alışveriş Bakiyesi”dir. Bu bakiyeyi kendi hesabına veya bir başkasına gönderemezsin ve nakde çevirip ATM’lerden çekemezsin, sadece alışveriş yaparak kullanabilirsin

✓SUCard ile online veya fiziksel harcama

✓QR ile temazsız harcama

✓Uygulama içerisindeki tüm ödemelerde kullanma

✘Banka kartına/hesabına para çekme

✘IBAN veya Tosla ile para gönderme

✘ATM’den para çekme

09.

Nakit Bakiye” nedir?

Başka bir bankadan Havale/EFT ile Dijital SUCard’ına hesabına gönderdiğin, banka kartıyla yüklediğin veya fiziksel olarak ATM’den ya da anlaşmalı noktalardan yaptığın para yüklemeleri ve Tosla içerisinde aldığın tüm toslamalar “Nakit Bakiye”dir.

✓SUCard ile online veya fiziksel harcama

✓QR ile temazsız harcama

✓Uygulama içerisindeki tüm ödemelerde kullanma

✓Banka kartına/hesabına para çekme

✓IBAN veya Tosla ile para gönderme

✓ATM’den para çekme

10.

Online Alışveriş de Yapabilir miyim?

Tosla kart altyapısı sayesinde Dijital SUCard'ın ile internette de güvenli alışveriş yapabilirsin. Kart numaranı uygulamadan görüntülemek istersen Tosla mobil uygulamasını da indirebilirsin.

11.

SUCard'ın Çalınması/Kaybolması

Böyle bir durumda SoliClub uygulaması içerisinden tek tık ile kayıp/çalıntı bildiriminde bulunabilirsin. Bu bildirim ile fiziksel SUCard'ın iptal edilir ve SoliClub mobil uygulaması ile kampüs içerisindeki geçiş ve ödemelerini yapmaya devam edebilirsin.

Yurt, Lab girişi, Bilgi Merkezi ve fotokopi işlemlerin için Güvenlik’ten geçici kart talep edebilirsin. Yeni fiziksel kartın ise otomatik olarak basılarak üniversiteye teslim edilir ve güvenlik biriminden kartını teslim alabilirsin.

12.

SUCard’ım ile temassız ödeme yapabilir miyim?

SUCard’ın ile yapacağın ilk işlemi temaslı (şifreli) gerçekleştirdikten sonra temassız olarak işlem yapabilirsin.

13.

SUCard özellikli Tosla kartı alabilmek için eski Tosla kartımı nasıl iptal edebilirim?

0850 477 08 67 no’lu Tosla Destek hattına ulaşarak "mevcut Tosla kartını dijital SUCard sahibi olmak için" iptal ettiğini belirtebilirsin.

14.

Askıda İkramlar Nedir?

Askıda yemek ikramı ile dilersen tek tıkla yemekhanede askıya yemek ikramı bırakabilir ya da aynı şekilde tek tıkla askıdan yemek ikramı alarak ücretsiz yiyebilirsin.

15.

Uluslararası öğrenciyim, Dijital SUCard sahibi olabilir miyim?

Yabancı Kimlik Numarası (YKN) ve Türk GSM hattı sahibi olduktan sonra Dijital SUCard alabilirsin.

O zamana kadar güvenlik biriminden alacağın geçici SUCard'ını kullanabilirsin.

16.

18 yaşından küçüğüm, Dijital SUCard sahibi olabilir miyim?

Kampüs içi giriş&çıkış işlemlerin için SoliClub uygulaması ve fiziksel SUCard’ını kullanabilirsin ancak herhangi bir yükleme veya ödeme işlemi yapabilmek için ebeveyn onayı alman gerekir. Yemekhane, ulaşım, fotokopi ödemelerinin yanında dünyanın her yerinde Tosla ayrıcalıklı SUCard’ın ile alışveriş yapabilmek için Tosla uygulamasını indirerek, Profil>Tosla Ailem menüsünden ebeveynine ait cep telefonu bilgisini ekleyebilirsin. Gönderilen SMS veya push bildirimine ebeveyninin verileceği onay ile SUCard’ın yükleme ve ödeme işlemlerine açılacak.

17.

Tosla Kartım Varken Ayrıca SUCard Alabilir miyim?

SUCard Tosla ayrıcalıklı olduğu için Dijital SUCard'ın oluşmadan önce mevcut Tosla kartını iptal etmelisin. Tosla ayrıcalıklı SUCard'ın ile her yerde mevcut Tosla avantajlarından faydalanmaya devam edebilecek, ayrıca kampüs içerisinde de ek avantajlardan faydalanabileceksin.

18.

Mevcutta Tosla hesabım var. Tosla’ya kayıtlı olduğum kişisel bilgilerim ile üniversitede kayıtlı olan kişisel bilgilerim uyuşmuyor. Ne yapmalıyım?

0850 477 08 67 no’lu Tosla Destek hattına ulaşarak mevcut Tosla hesabını kapatabilirsin. Mevcut Tosla hesabın kapandıktan sonra herhangi bir işlem yapmana gerek yok. Üniversiteye kayıtlı güncel bilgilerin ile yeni Tosla hesabın yenilenecek ve sonra da fiziksel SUCard’ını Güvenlik Birimi’ne ileteceğiz. Cep telefonuna gelecek bilgilendirme mesajından sonra, SUCard’ını Güvenlik Birimi’nden teslim alabilirsin.

19.

Mezun Olunca Ne Yapacağım?

Mezun olduğunda Dijital SUCard'ında bulunan bakiyeyi kampüs dışında da dilediğince harcamaya devam edebilirsin. Kartını mezun kart yetkileriyle kampüs içerisinde kullanabileceksin.

20.

Dijital SUCard’ım için Tosla avantajlarından faydalanmak için ücret kesintisi olacak mı?

Tosla ayrıcalıklı Dijital SUCard’ın ile yapacağın yurt içi veya yurt dışı hiçbir işleminde ücret kesintisi olmayacaktır.

a.jpg
bottom of page